montaż anteny satelitarnej

Montaż anteny satelitarnej

Montaż masztu antenowego na kominie systemowym ocieplonym.

Poniżej przedstawiam zdjęcie prawidłowo, bezinwazyjnie zamontowanego uchwytu masztu do komina systemowego ocieplonego.

Prawidłowo zamontowana obejma kominowa to doskonałe mocowanie masztu które nie ingeruje w konstrukcję komina – jest bezinwazyjne. Zapewnia mocne, stabilne i trwałe mocowanie usytuowane bezpośrednio na kominie.

Jedną z najważniejszych czynności w trakcie instalacji anteny jest prawidłowy montaż masztu na którym będzie zawieszona antena bądź anteny. Często jednak jest to kwestia bagatelizowana przez monterów oraz inwestorów.

Skupmy się dzisiaj na montażu masztu na kominie systemowym ocieplonym styropianem 5cm. Aby mieć pewność, że mocowanie będzie wytrzymałe i spełni oczekiwania naszego klienta zastosowana została obejma kominowa ze stali nierdzewnej INOX.

Dlaczego ze stali nierdzewnej, a nie ocynku? Ponieważ mocowanie ze stali nierdzewnej INOX jest mocniejsze, można z większą siłą dociągnąć pasy. A temat korozji nas nie dotyczy. UWAGA! Najważniejszym punktem jest zastosowanie kątowników aluminiowych na narożnikach komina oczywiście pod mocowanie! Dlaczego? Ponieważ jeśli damy narożniki plastikowe (standardowo załączone do zestawu obejmy kominowej zwaną również opaską kominową) to nie będziemy w stanie mocno dociągnąć pasów.

Co po pewnym czasie plastikowy  narożnik ze względu na swoja zbyt małą powierzchnię i niewystarczającą  sztywność zapada się pod naciskiem pasów naruszają zewnętrzną strukturę powierzchni komina. Obecnie minimalna średnica czaszy anten satelitarnych to 80cm.

Budowa takiej anteny może przypominać mały żagiel który jest bardzo narażony na wiatr.

Dlatego my stosujemy tylko narożniki aluminiowe.

Kolejną ważną kwestią jest mocowanie pasów w poziomie wokół komina. Skręcamy je śrubą i dociągamy zawsze w stronę elewacji komina. Dociskamy maksymalnie aby pasy/obejmy praktycznie przylegały do komina.

Zakładamy zawsze  dwa pasy (obejmy) wokół komina. Pamiętaj jeśli jest tylko taka możliwość staraj się zawiesić antenę satelitarną pomiędzy mocowaniem pasów.

Jest to najmocniejsze miejsce masztu. Od kilku lat stosujemy rury nierdzewne zamiast aluminiowych. Dlaczego? Ponieważ rura INOX ze ścianką 1,5mm jest mocniejsza, sztywniejsza dzięki czemu z biegiem czasu nie odkształca się, a maszt z anteną utrzymuje parametry nadane przez instalatora.

Na załączonym zdjęciu przedstawiam bardzo trwałe, bezinwazyjne mocowanie. Obejma kominowa oraz maszt ze stali nierdzewnej z trzema kątownikami z aluminium o wymiarach 35x35mm oraz potężnym kątowniku o wymiarach 100x100x10mm pod mocowanie masztu i pasów.

Call Now Button